Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 1198 komentarzy

Wican

Wican - Zainteresowania z różnych obszarów, głównie historia, ale też ekonomia rozumiana jako ludzkie działanie oraz ogrodnictwo

Pyrrusowe zwycięstwo "polskiej" dyplomacji.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znowu "nas" wykiwali.

 

 Postanowiłem skreślić kilka zdań, gdy tylko sobie poczytałem różne euforyczne teksty PiSiaków, gdy okazało się, że Franz Timmermans, nie zostanie jednak szefem Komisji Europejskiej.  I oni twierdzą, że to wielki sukces. A ja napiszę inaczej. Wg mnie, to od początku było ustawione, ale o ustawkach nikt nie informuje polskich (czy aby na pewno) dyplomatołków. Timmermans został rzucony, a przecież można byłoby pewnym, że kilka państw nigdy się na niego nie zgodzi (chociaż nie byłbym pewny tego "nigdy"-zależy na kogo są jeszcze jakieś taśmy), aby zrobić zamieszanie. A od początku, celem Niemiec, było wstawienie swojego przedstawiciela na tak ważną funkcję. I oni to zrealizowali, a przygłupy się cieszą. Gdyby Niemcy zaczęły od początku od Niemca, to wtedy wiele państw by się stawiało. A rozegrali to tak sprytnie, że wychodzi na to, iż Ursula von Leyen jest kandydatem kompromisowym. Wcześniej uwalono kandydaturę Manfreda Webera. Merkel go nie lubi i ta kandydatura została spalona od razu. A dlaczego ANgela Merker nie chciała Webera? Bo to polityk, który nie byłby jej podwładnym (nawet nieformalnym). To człowiek niezależny. I jest powiązany z CSU. 

A Ursula von Leyen to osoba o słabej pozycji politycznej, czyli będzie zależna od władz w Berlinie. Jako szefowa MON to raczej wysługiwała sie podsekretarzami niż sama decydowała (czyli Timmerman będzie miał większe pole do popisu jako wice, niż miałby jako szef KE.

"Nasz" bankster Morawiecki tego nie zauważył? Wątpię, bo go interesują zewnętrzne znamiona władzy. Inna sprawa, że mając tak ograniczonego ministra jak Czaputowicz, mógł nie zauważyć, że jest dymany.

 

 

 

KOMENTARZE

 • W razie wyboru Ursulaivon Leyen
  nie minie miesiąc,góra dwa,jak wydarzy się coś co spowoduje nasze pod jej adresem komentarze:szwabka! wszystkie szwaby to mordercy,co z reparacjami dla nas!
  PO co karmić się iluzjami że Franz Timmermans jest swołocz i nas nie lubi zaś każdy inny nie jest i nas polubi.
  Kolektywny Zachód nie lubił nie lubi i nigdy nie polubi Polski.
  Głęboko nami gardzą.Prawdopodobnie zaistniał psychologiczny efekt będący reakcją na "wieczną ofiarę".Wiecznej ofierze współczuje się tylko na początku a potem następują kolejne etapy:znudzenie,zobojętnienie a na końcu irytacja.
  Policjanci tylko na początku współczują katowanej żonie.Przy dwudziestej skardze zaczynają jej nienawidzić i nieco solidaryzować się z "oprawcą"
 • @ikulalibal 11:23:40
  CHyba, ze ktoś jest Żydem. Ci to mogą zgrywać wieczną ofiarę
 • @ikulalibal 11:23:40
  Głęboko nami gardzą.Prawdopodobnie zaistniał psychologiczny efekt będący reakcją na "wieczną ofiarę".Wiecznej ofierze współczuje się tylko na początku a potem następują kolejne etapy: znudzenie, zobojętnienie a na końcu irytacja.

  Ciekawe kto reprezentuje ten psychologiczny efekt pogardy?

  Bezmyślna wieczna ofiara po długim czasie zostawia pogardliwie spadkobiercom długi, bo nikt nie pomaga.

  Rozumne nagłe ofiary wypadków samochodowych itp. urzędowo ubezpieczają siebie i spadkobierców, bez psychologicznego efektu pogardy.
 • @Wican 11:26:20
  Ale oni przynajmniej ciągną z tego forsę. A my mamy tylko zgryzoty z tego powodu.
 • @zbig71 16:21:00
  A to prawda. Dlatego stosowanie przez naszych politykierów pedagogiki ofiary, uważam ża działanie antynarodowe.
 • @Wican 21:26:31
  I śmieszne. To, że Żydzi stosują takie chwyty jest skutkiem ich cywilizacji. Etyka sytuacyjna, a za komuny mądrość etapu. Ale to ich ,, działka,,. Ale na pewno nie nasza!!! Chwalmy zwycięstwa, pogardzajmy klęskami!!!
 • @zbig71 00:40:37
  Po prostu cywilizacja żudowska nie uznaje prawdy obiektywnej. Relatywizm ichni jest zbieżny z postmodernizmem. Przykładem plagiator Bauman

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031